FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Rankng pieców na ekogroszek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz Bach
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 446

PostWysłany: Wto Mar 29, 2022 3:37 pm    Temat postu: Rankng pieców na ekogroszek Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór.
Zobaczcie jaki fajny ranking znalazłem - wrzucę, może komuś z Was się przyda. Zobaczcie ten aktualny: piece na ekogroszek ranking . Co o nim sądzicie? Czy są tam producenci/marki, które macie w swoich domach? Czy może planujecie zakup któregoś z nich? Albo wręcz przeciwnie - macie inne modele/marki u siebie i je polecacie?

Zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Ajlar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 450

PostWysłany: Czw Mar 31, 2022 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,
myślałem właśnie o ogrzewaniu na prąd+fotowoltaikę do tego chciałem dorzucić, ale po tych zmianach, które mają być od jutra - w sumie nie wiem czy to będzie tak opłacalne. Więc myślę o czymś zastępczym i w sumie - nie wiem czy nie skuszę się na piec na pellet. Fajny ranking - dzięki, zapisałem sobie ten link w ulubionych. Kto wie, może mi się przyda??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milena1990
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 525

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2022 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję, to na pewno trzeba dobrać piec do wielkości Waszego domu, a konkretniej - do zapotrzebowania na ciepło domu. Warto przed zakupem pieca wykonać OZC budynku - wtedy poznamy dokładnie tą wartość. Zarówno zbyt mały jak i zbyt duży piec na pellet będzie się źle sprawować przy ogrzewaniu budynku, czyli koszty ogrzewania będą wyższe, niż przy dobrze dobranej mocy pieca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucky
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 750

PostWysłany: Pią Maj 13, 2022 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ma się stary piec na węgiel, to warto pomyśleć nad wymianą, nie tylko, że względu na ekologię. Jest to teraz opłacalne, bo można dostać dofinansowanie na ten cel https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy