FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Pytanie konkretne, prawne- jak walczyć?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
teklo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 1
Skąd: Kraśnik

PostWysłany: Nie Paź 21, 2012 8:24 pm    Temat postu: Pytanie konkretne, prawne- jak walczyć? Odpowiedz z cytatem

Witam
Kupiłem niedawno mieszkanie od jednej ze spółdzielni mieszkaniowych w trybie przetargowym. Po kupnie notariusz założył Księgę wieczystą i wyodrębnił lokal jako prawo własności (z piwnicą i powierzchnią pod budynkiem). Wcześniej spółdzielnia wynajmowała owo mieszkanie pewnej rodzinie która zadłużyła lokal i nabrała kredytów wszędzie gdzie się dało (nigdy nie byli właścicielami mieszkania) i uciekła za granicę. Po eksmisji spółdzielnia spłaciła zadłużenie mieszkania i mi go sprzedała przetargiem. Od tamtej pory codziennie w skrzynce na listy znajduję wezwania do zapłaty, pozdrowienia od firm windykujących, komorników itp. na poprzednich lokatorów. Dodam że w lokalu jestem zameldowany tylko ja.
Pytanie moje jest następujące, czy te wszystkie para-firmy, para-banki, komornicy mają prawo mnie nachodzić, nękać moją skrzynkę na listy w poszukiwaniu poprzednich lokatorów??
Czy mają prawo rościć sobie pretensję do mojego nowego mieszkania??
Jak skutecznie z tym walczyć?
Z góry dziękuję za odpowiedź
_________________
Kosztorysy budowlane, projekty adaptacje i indywidualne, opinie techniczne, charakterystyki energetyczne, przeglądy budowlane roczne i pięcioletnie Kraśnik tel. 792 371 589
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
krach
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lut 11, 2013 12:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinieneś poinformować, że w tym lokalu już nie mieszka poszukiwany przez wszystkich dłużnik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
honorata
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 684

PostWysłany: Sro Kwi 24, 2013 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na sam początek przejdź sie na pocztę i poinformuj o tym, żeby nie przesyłali je na Twój nowy adres. Zobacz jaki będzie skutek. Jeżeli nie zadziała będziesz musiał się zgłosić do tych firm i instytucji z taką informacją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy