FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ocieplenie fundamentu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miro
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 202

PostWysłany: Pon Sie 17, 2020 5:36 am    Temat postu: Ocieplenie fundamentu Odpowiedz z cytatem

W wtorek mam zamiar ocieplić fundament chce ro zrobić sam nie jestem fachowcem budowlanym wiec jaki najlepiej styropian , klej , siatka. Jakieś porady uwagi miłe widziane
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
ivo91
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 188

PostWysłany: Pon Sie 17, 2020 6:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Styropian możesz przykleić specjalnymi masami hydroizolacyjnymi np. webertec superflex lub bitumal. Na płyty warstwa szpachlowa i wykończenie wg. uznania np. tynk mozaikowy lub okładziny ceramiczne (cokół).

Dobre własciwości ma również taka emulsja hydroizolacyjna
https://budujmy.eu/product-pol-3142-Mapei-Plastimul-2K-Super-Dwuskladnikowa-bitumiczna-emulsja-hydroizolacyjna-15-7-kg-6-kg.html

Wszystkie elementy polecam zamawiać w sklepach w internecie. Sa o wiele korzystniejsze ceny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ramis88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1860

PostWysłany: Sro Lut 24, 2021 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej opinii jeżeli będziecie szukali profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych to zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną w tym zakresie przez Icopal u których będziecie mogli znaleźć takie rozwiązania jak Szybki Profil® SBS specjalistyczna papa modyfikowana kauczukiem SBS zaprojektowana wyłącznie do zabezpieczania fundamentów, która jednocześnie posiada 99 lat wieczystej gwarancjii są pod stałą kontrolą Instytutu Techniki Budowlanej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kimos
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Lut 2021
Posty: 1

PostWysłany: Czw Lut 25, 2021 9:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może tutaj znajdziesz coś związanego z tym tematem https://blog.poradnik-budowlany.com/ - na tym blogu jest sporo cennej wiedzy z zakresu budowy domu i remontów także może i takie rzeczy bo jednak to bardzo ważna kwestia - może to też zostało poruszone także zerknij sobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarolOkrasek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 803

PostWysłany: Czw Mar 25, 2021 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj jak najbardziej mogę się zgodzić z wypowiedzią poprzednika, że jeżeli chodzi o wybór dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych to na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez najlepszych producentów cechujących się jakością, ceną i jednocześnie porfesjonalnym podejściem do klienta z jasnymi i wieloletnimi warunkami gwarancyjnymi sięgającymi nawet 45 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
areczek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 416

PostWysłany: Czw Kwi 29, 2021 10:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak w temacie fundamentów będąc to mnie w ostatnim czasie bardzo interesowały izolacje fundamentów, które znalazłem na https://pl.onduline.com/pl/wlasciciel-domu/produkty/izolacje-przeciwwilgociowe . Żeby odpowiednio zabezpieczyć dom przed wilgocią należy zacząć właśnie od fundamentów. Jak to zaniedbamy może okazać się, że wilgoć zawita w naszym domu na dobre a tego nikt z nas by nie chciał. Moim zdaniem lepiej zapobiegać niż potem zastanawiać się, co z tym zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonek899
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 454

PostWysłany: Sro Sie 25, 2021 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno warto tutaj zwrócić uwagę na wybór trwałej i skutecznej hydroizolacji wysokiej jakości materiałami, które wyróżniają się zarówno standardem, bezpieczeństwem i jednocześnie trwałością na długie lata. Dlatego warto sprawdzić producenta Icopal u których znajdziecie różne typu rozwiązań zarówno dla dachów, jak i fundamentów, które wyróżniają się wieloletnią gwarancją jakości sięgającą ponad 45 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
orion65
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 17 Lip 2021
Posty: 11

PostWysłany: Pią Paź 08, 2021 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mimo wszystko polecałbym odezwać się do specjalisty - wykonywanie prac budowlano-remontowych może wydawać się bardziej oszczędne, ale tak naprawdę nigdy nie można mieć gwarancji, jaki będzie końcowy efekt. Zwłaszcza, jeśli nie ma się w danej dziedzinie doświadczenia. Ja polecam na przyszłość kontaktować się z firmą Bud-Dom, która działa na terenie całych województw wielkopolskiego i lubuskiego: https://www.tynkikoscian.pl/oferta/tynki-zewnetrzne-i-tynki-wewnetrzne Mają ogromne doświadczeni w tej branży, a do tego świadczą naprawdę szeroki zakres usług, więc można być pewnym, że posłużą fachowym doradztwem i wykonają swoje zadanie w 100% dokładnie i profesjonalnie. Polecam ich, bo miałem przyjemność korzystać z ich usług i wiem, że są godni zaufania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.m
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 1249

PostWysłany: Pią Paź 08, 2021 2:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za te porady, na pewno nam się przyda Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rossana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 1459

PostWysłany: Wto Lis 02, 2021 5:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co, ja na Twoim miejscu postawiłabym na styropian grafitowy 15 cm To najlepsza opcja, z której na pewno będziesz zadowolony. A co do hurtowni, to zdecydowanie polecam styro24.pl - mają obecnie najlepsze ceny na rynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krofffka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 317

PostWysłany: Czw Gru 02, 2021 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Albo styrodur i na to folia kubełkowa, albo styropian fundamentowy. Styrodur droższy niż styropian, ale solidniejszy. Obecnie jest cyrk z materiałami budowlanymi, więc najlepiej kupować bezpośrednio od producenta styropianu np. https://www.kabexdocieplenia.eu/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy