FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Na jaki dom się zdecydować?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sedujta
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 9

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 3:03 pm    Temat postu: Na jaki dom się zdecydować? Odpowiedz z cytatem

Witam:) działkę w malowniczej miejscowości kupiliśmy już dobre kilkanaście lat temu, ale budowę domu wciąż odkładaliśmy z uwagi na brak odpowiednich funduszy;/ Jednak przez tych parę lat udało się nam odłożyć trochę pieniędzy i wreszcie będziemy zaczynać budowę naszego domu:) niestety mamy dylemat, bo nie wiemy jaki dom wybrać czy tradycyjny murowany czy raczej drewniany? Przez te kilka lat w okolicy naszej działki powstało kilka domów z bali , które mężowi bardzo się podobają, ale nie jestem przekonana;/ takie domy kojarzą mi się z domkami letniskowymi, a nie całorocznymi;/ Macie jakieś doświadczenia? Czy może zaryzykować i zdecydować się na dom drewniany? Może ktoś orientuje się odnośnie kosztów i czasu budowy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Sro Mar 11, 2015 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy ile masz pieniędzy i co chcesz osiągnąć. Niektórzy całe życie gonią za kawalerką Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hebel
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sro Mar 11, 2015 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pierwszy rzut oka oczywiście dom murowany jest trwalszy, lepszy i dłużej posłuży. Ale te domki z bali są faktycznie coraz bardziej popularne i coraz więcej ludzi w nich mieszka przez cały rok. Nawet słyszałem, że ktoś się starał o kredyt hipoteczny na taki dom, więc jeśli banki biorą to jako zabezpieczenie to warto temat przemyśleć i kupić drewniany domek niż czekać ileś lat aż się uzbiera na budowę murowanego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wadek33
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 11

PostWysłany: Czw Mar 12, 2015 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysokojakościowe drewno to bardzo wytrzymały i elastyczny materiał, więc akurat o trwałość bym się nie martwił. Kluczową kwestią jest tutaj właśnie odpowiednia jakość budulca oraz prawidłowy sposób wykonania. Skoro w Twojej okolicy zamieszkania powstają tego typu domy to oznacza, że się sprawdzają. Czas budowy takiego domu jest relatywnie krótszy niż murowanego, a co za tym idzie nie potrzeba tylu roboczogodzin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ipekla
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Lut 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Mar 13, 2015 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domki z drewna są ekstra. Murowane domy wydają się trwalsze, ale dobre gatunkowo drewno sprawdza się świetnie w takich budynkach. Wszystko zależy od ekipy, którą zatrudnisz przy budowie. A, no i samo stawianie takiego domku trwa znacznie krócej. Moim zdaniem warto. Masz tutaj kilka przykładowych zdjęć z domkami, wyglądają świetnie http://www.proeko.com/domy-drewniane-z-bali.

Ostatnio zmieniony przez ipekla dnia Pon Mar 23, 2015 10:10 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Pon Mar 16, 2015 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My myślimy o budowie domu z poddaszem. Widzieliśmy fajny projekt na 37. http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-z-poddaszem-uzytkowym/ i chyba się na niego zdecydujemy. Wybór jest ogromny ale nam zależy właśnie na tym poddaszu. Urządzimy na nim pokoje dla dzieci i naszą sypialnięSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
princepola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 383

PostWysłany: Pią Kwi 24, 2015 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można powiedzieć, że wybór domu jaki zbudujecie jest jedną z ważniejszych decyzji w waszym życiu. Uważam, że skoro tak długo zbieraliście na ten swój idealny i wymarzony dom, dobrze by było gdyby wam po prostu służył na długie lata. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest dom energooszczędny, który w porównaniu z domem tradycyjnym odznacza się tańszą eksploatacją co daje się zauważyć już w niedługim czasie po rozpoczęciu użytkowania. W sumie nie jestem w tym specjalistka, a moją wiedzę w dużej mierze opieram o http://domy.procyon.com.pl/domy-energooszczedne, aczkolwiek interesuje się tym tematem i mam nadzieje, że z biegiem lat sama będę mogła sobie na taki pozwolić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vian
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 32

PostWysłany: Wto Maj 05, 2015 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drewniany jest zdrowszy - jest w nim przyjemny mikroklimat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mysza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 80

PostWysłany: Pią Maj 22, 2015 2:28 pm    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Ja mam dom wykonczony drewnem- jest cudny Smile Z tym że to dom letniskowy i tylko wakacje no i czasami weekedy w nim spedzamy. Dlatego myslimy o monitoringu. Ostatnio sporo kradzieży w tej okolicy bylo. Tu jest świetna oferta http://www.ctr.pl/ ii bardzo poważnie ją rozpatrujemy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marioo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Sty 2015
Posty: 9
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mojej żonie podoba się taki dom z dużą ilością okien na ogród, taki jak tu: http://www.e-domy.com.pl/e_115.html?idk=3 planujemy ogólnie budować dom szkieletowy, energooszczędny. Po pierwsze szybciej, no i trzyma ciepło lepiej niż cegła. Mojemu bratu podobają się domy z bali, bardzo mu się podobała restauracja... nad morzem! zrobiona właśnie na kształt góralskiej chaty Wink ale mi się wydaje że tego typu dom jest dość ciemny wewnątrz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom7878
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 144

PostWysłany: Sob Cze 13, 2015 5:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Decydując się na dom warto pomyśleć o monitoringu. Teraz tyle słyszy się o włamaniach, ze aż strach mieszkać bez kamer. Ostatnio trafiłam na ofertę firmy montującej monitoring - http://www.monter24h.pl/oferta/monitoring/ i zastanawiam się nad zgłoszeniem do nich. Mam zakupione dwie kamery ale nie mogę ich zamontować :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 11:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierz taki dom na jaki Cię stać i będziesz go w stanie utrzymać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
caseya
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 8

PostWysłany: Czw Cze 18, 2015 7:21 am    Temat postu: dom Odpowiedz z cytatem

to zależy, wiadomo murowanych jest więcej, wiele wytrzymają, ale drewniany jest ładniejszy, bliżej natury. Moim zdaniem drewniany.
_________________
Zarządzaj nieruchomościami z "Flat2Go"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Euro
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Sty 2016
Posty: 2

PostWysłany: Wto Sty 05, 2016 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze są domy z naturalnego surowca. Ekologicznie i zdrowo, poza tym teraz jest moda na wszystko co naturalne. Zainteresowanym polecam zapoznać się z różnymi technologiami budowy takiego domu http://domyzbali.lublin.pl/technologia Super sprawa warta rozważenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patrycjaa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 101

PostWysłany: Czw Lut 18, 2016 8:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie to najbardziej podobają się takie nowoczesne domy. Najlepiej jeśli mają dużą ilość przeszkleń, wtedy do domu wpada zdecydowanie więcej światła słonecznego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy